Володимир Малик(1921 - 1998) - відолмий український письменник,що зажив слави як автор історико - пригодницьких романів.У новому історичному романі автор відображає цікаве й своєрідне явище в історії українського народу — чумацтво. Головний герой твору — Івась Бондар залишає в Лубнах кохану дівчину Катрю і разом зі своїм хазяїном Хуржиком та чумацькою валкою їде в Крим по сіль....

«Сліпота» — це історія про те, як в одному безіменному мегаполісі люди раптом всі осліпли, крім однієї жінки, і до чого це призвело. Це алегорія про людське життя — безжально-іронічна, приголом­шливо-страшна і до сліз прониклива. І все ж вона вселяє впевненість, що людина спроможна все подолати, і після прочитання цієї книги, за визнанням численних читачів, хочеться дивитися на світ широко відкритими очима і просто — жити. Тому що нічого важливішого за це й бути не може.

Маріо Варгас Льоса(нар.1936 р.) - всесвітньо відомий перуано-іспанський прозаїк,драматург,есеїст,філософ,публіцист,політичний та громадський діяч,лауреат Нобелівської премії 2010р.

В основу сюжету покладено реальну історію легендарного борця за незалежність Ірландії Роджера Кейемента.

 

Генріх Манкелль(нар.1948р.)один з найвідоміших сучасних шведських письменників і драматургів.

Зима на початку ХХІ століття.Старший чоловік піднімається з ополонки й зауважує на кризі жінку з ходунцями.Хто вона?Як сюди потрапила?

Так починається історія про Фредеріка та Гаррієт.Колись давно вони були безтямно закохані.А тепер Фредерік живе на невеликому островіна краю архіпелагу в оточенні тиші,пса,кота й мурашника у вітальні.У романі"Італійські черевики"Геннінга Манкеля смерть і біль тісно переплітаються з радістю й любов’ю до життя.

Павла Загребельного ще за життя називали класиком- і заслужено.Він працював в українській літературі понад 40років,створив більше 30 романів,гостросюжетних повістей і кіносценаріїв.Життя Загребельного завжди було непростим - на його долю випали війна,полон,утиски з боку влади.Людина виняткової освіченості та енциклопедичних знань,він був одним з найпопулярніших українських письменників і залишається таким й понині.Цю книгу написав син Загребельного,який краще за всіх знав Павла Архиповича.

Андрій Курков(нар.1961р.)-журналіст,письменник,сценарист(за його сценаріями знято 18 документальних та художніх фільмів),автор понад двох десятків книжок.

"Бікфордів світ"-це дуже сумна казка,сюжет якої складно переказати.Головні її теми - пам’ять про дитинство,розчарування у реальному світі,побоювання будь-яких змін,відсутність бажань,комплекс провини і безсилля перед життям.Роман жорстокий,абсурдний,проте цілком логічний.Ми всі прив’язані до бікфордового шнура в цьому вибуховому світі й тягнемо його за собою все життя.

«У житті найцікавіше — це життя», — сказав одного разу письменник, звертаючись до своїх читачів. І його новий роман «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом, яскраве тому підтвердження.
Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили... американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися...

Чому Петрик перетворюється на Рикпета? Хто такі Великий Процесор та Гірея? Як вирватися із Заекрання? Адже потрапити туди легко, а от повернутися додому, як виявилося, дуже і дуже непросто! І що робити, коли друзі із Заекрання просять про допомогу? Багато питань ставить перед друзями ця дивовижна дружба і бажають вони цього чи ні,а відповідати на них потрібно негайно.От і спробуй їм допомогти у цьому...

Роман «Коріння небес» французького письменника Ромена Ґарі (1914--1980) вважається одним з перших «екологічних» романів у світовій літературі. Його дія розгортається в самому серці «чорного континенту» — місті Форт-Лямі, у Французькій Екваторіальній Африці. Головний герой — ідеаліст Морель, якого навколишні вважають диваком. Для білої людини слони довгий час були лише слоновою кісткою, а для чорної — тільки м'ясом, великою кількістю м’яса. Морель же захоплений ідеєю порятунку популяції африканських слонів. Він вірить у те, що й слони, і люди — незалежно від кольору шкіри — гідні поваги.

 

Григорій Савич Сковорода(1722-1794) один з найбільших і загадковіших християнських філософів світу,поет,музикант,педагог,який сенс людського буття вбачав у самопізнанні.Його твори й зараз привертають увагу читачів,що намагаються наблизитися до глибинних витоків "мандрівного філософа"й осягнути всю незбагненну мудрість його містики.

Іван Франко(1856-1916)Великий український письменник,поет,публіцист,перекладач....Цей перелік можна продовжувати практично до нескінченності,бо Франко став справжнім втіленням необорного духу і безмежних талантів українського народу,виразником волелюбних сподівань і прагнень.

Леся Українка(1871-1913)Життя славетної української поетеси та драматурга Лесі Українки стало втіленням дієвої любові до України та її народу.Невиліковно хвора і під кінець життя майже позбавлена можливості пересування,Леся навіть з-поміж здорових людей вирізнялась своєю активною життєвою позицією і енергійністю,її творчість і донині вражає широтою тематики і безмежним драматизмом.

Бібліоміст
Міська рада
Урядовий портал
Музей Кам.-Под.
Обласна для юнацт
Хмельницька ОУНБ
НПБУ
ДБУ для юнацтва
Обласна для дітей
ХМЦБС